close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 maja 2017

  Wernisaż Beaty Zalewskiej w ankarskiej galerii „Detay Sanat” 9 maja br. zgromadził przedstawicieli świata kultury, sztuki i biznesu. W otwarciu uczestniczył także ambasador RP w Ankarze, pan Maciej Lang.

  Beata Zalewska urodziła się w Gdyni, jest absolwentką Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2000 roku mieszka i pracuje w stolicy Turcji, ucząc malarstwa na prestiżowym Uniwersytecie Bilkent, uznawanym za jedną z najlepszych uczelni w Turcji i na świecie.

  Wernisaż Beaty Zalewskiej w galerii „Detay Sanat” 9 maja br. zgromadził przedstawicieli świata kultury, sztuki i biznesu. W otwarciu uczestniczył także ambasador RP w Ankarze, pan Maciej Lang. „Polacy stanowią tylko drobną cząstkę mieszkańców stolicy i to wielki zaszczyt, że tak wyraźnie zaznaczają tu swą obecność” – podkreślił dyplomata.

  W ocenie miejscowych kręgów wystawa płócien Beaty Zalewskiej była ważnym wydarzeniem na mapie tureckiej stolicy, która pod względem intensywności życia artystycznej daleko ustępuje Stambułowi.

  Artystka przyznaje, że choć przez długie lata pracowała jako grafik, to jej prawdziwym powołaniem jest malarstwo i to właśnie w Turcji odnalazła natchnienie i powróciła do sztalug. „Atmosfera, kolory i historia miejsca, które tu odwiedzam są dla mnie ogromną inspiracją, pozostawiają trwałe wrażenie i poruszają wyobraźnię” – powiedziała twórczyni.

  Beata Zalewska i Ambasador Maciej Lang
  Beata Zalewska i Ambasador Maciej Lang

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: